______kontakt______

Natalia
Pulczyńska
509-153-060

terapia u ucznia

Partnerzy

 

PRO INSPIRO

 

coaching

Coaching to proces zmierzający do rozwoju np. osobistego, zawodowego, rodzicielskiego. Jego celem jest wspieranie klienta w ustalaniu swoich celów lub/i wykonywania konkretnych kroków na podstawie własnych odkryć, wniosków, naturalnych umiejętności oraz drzemiącego w kliencie potencjału.

Facebook

PARENT COACHING

spotkania indywidualne dla rodziców

Daj sobie szansę odnaleźć to, co masz w sobie najlepszego, by sprostać rodzicielskim wyzwaniom.

Zadzwoń już dziś!

Kinga Dziewiątkowska-Kozłowska, psycholog, pedagog-terapeuta, obecnie doktorantka psychologii

Pracuje czynnie jako psycholog w Centrum Edukacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy (z osobami dorosłymi) oraz w Centrum Medycznym Ikar w Bydgoszczy (z dziećmi).

Współpracuje także ze Stowarzyszeniem ?Kontakt? w Bydgoszczy, prowadząc konsultacje psychologiczne dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Ma na swoim koncie odbyte liczne praktyki psychologiczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne, zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych jak i poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Przez rok czasu współpracowała z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Bydgoszczy, w zakresie diagnozy i terapii dzieci i młodzieży.

Dodatkowo odbyła również specjalistyczną praktykę psychologiczną w nowojorskim Centrum Terapii Zaburzeń Poznawczych i Komunikacyjnych  (Center For Cognition and Communication) u światowej sławy neurologa, prof. J. W. Browna, autora wielu badań i publikacji w dziedzinie neurologii behawioralnej oraz neuropsychologii.

Prowadzi także ćwiczenia ze studentami psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wykaz publikacji naukowych:

Basińska, M.A., Dziewiątkowska-Kozłowska, K. (2012). Strategie radzenia sobie ze stresem w pracy przez chirurgów zatrudnionych w różnych szpitalach. Polski Przeglad Chirurgiczny [Pol Przegl Chir], 84(2), 76-81

Dziewiątkowska-Kozłowska, K. (2011). Resilience and stress management strategies in surgeons. W: A.Ratajska i M. A. Basińska (red.), Current Issues of Psychosomatics: Theory and Practice (s. 179-198). Bydgoszcz: Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Krąg zainteresowań obejmuje różnorodne obszary psychologii, w tym przede wszystkim: psychologię kliniczną dziecka, psychosomatykę, neuropsychologię, psychoanalizę marzeń sennych,

Pozostałe: muzyka ( w tym w szczególności gra na pianinie ? ukończony pierwszy stopień gry na pianinie/fortepianie), kino, książki, podróże, zwierzęta

W ramach świadczonych usług psychologicznych badania diagnostyczne wykonywane są z wykorzystaniem szeregu specjalistycznych narzędzi psychologicznych, zarówno kwestionariuszowych jak i projekcyjnych.

Konsultacje z psychologiem obejmują swym zakresem zarówno szczegółową diagnozę (wywiad psychologiczny, a następnie, w zależności od potrzeb, dobór odpowiednich narzędzi testowych), jak i specjalistyczną terapię.

Usługi psychologiczne dedykowane są zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Trudności dzieci praktycznie zawsze są także trudnościami rodziców...

Zakres prowadzonych usług psychologicznych:

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

DIAGNOZA:

? badanie możliwości intelektualnych

? diagnoza trudności emocjonalnych i behawioralnych

? diagnoza trudności szkolnych

TERAPIA:

? terapia zaburzeń poznawczych, emocjonalnych, behawioralnych

? terapia dziecka z ADHD, autyzmem, trudnościami szkolnymi

? terapia fobii, lęków

DLA RODZICÓW:

DIAGNOZA:

? badanie postaw rodzicielskich

? diagnoza trudności poznawczych, emocjonalnych, behawioralnych

TERAPIA:

? zajęcia warsztatowe dla rodziców (tematyka warsztatów dopasowywana do indywidualnych potrzeb)

 

Pomoc dla Rodzica

Natalia
Pulczyńska
coach
rodzicielski
pedagog

psycholog


Kinga
Dziewiątkowska
-Kozłowska
psycholog,pedagog

terapeuta pedagogiczny

Dorota Kubiak

specjalista

metody

Warnkego

logopeda

Katarzyna
Olszewska
pedagog,
neurologopeda
Agencje artystyczne Bydgoszcz