______kontakt______

Natalia
Pulczyńska
509-153-060

terapia u ucznia

Partnerzy

 

PRO INSPIRO

 

coaching

Coaching to proces zmierzający do rozwoju np. osobistego, zawodowego, rodzicielskiego. Jego celem jest wspieranie klienta w ustalaniu swoich celów lub/i wykonywania konkretnych kroków na podstawie własnych odkryć, wniosków, naturalnych umiejętności oraz drzemiącego w kliencie potencjału.

Facebook

PARENT COACHING

spotkania indywidualne dla rodziców

Daj sobie szansę odnaleźć to, co masz w sobie najlepszego, by sprostać rodzicielskim wyzwaniom.

Zadzwoń już dziś!

Jaka jest istota terapii pedagogicznej?

Ewa Małgorzata Skorek, autorka wielu publikacji na teram terapii pedagogicznej, definiuje terapię pedagogiczną jako całokształt oddziaływań pedagogicznych, które stosuje się wobec dzieci dotkniętych specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

Proces terapii pedagogicznej ma przebieg dwutorowy, składa się on z dwóch bardzo istotnych i równie ważnych rodzajów oddziaływań.

Pierwszy polega na wspomaganiu funkcji, które prawidłowo się rozwijają, czyli tak zwana kompensacja. Drugim, bardzo istotnym działaniem jest usprawnianie funkcji zaburzonych, czyli korekcja.

Skorek M.(red.) Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć, Impuls, Kraków 2007, s. 9.

Kompensacja, czyli dostrzeganie i wzmacnianie mocnych stron dziecka jest bardzo ważna, gdyż warunkuje harmonijny i sprawny rozwój oraz daje uczniowi poczucie kompetencji, gdyż ma okazję doświadczać sukcesów w pewnych obszarach.

Korekcja, czyli działanie związane z usprawnianiem zaburzonych funkcji wymaga wielostronnych działań, zawsze dostosowanych do konkretnych potrzeb i problemów ucznia.

W naszej pracy łączymy elementy sprawdzonych i skutecznych metod i technik terapii pedagogicznej z wiedzą pedagogiczną i psychologiczną na temat rozwoju dziecka.

 

Pomoc dla Rodzica

Natalia
Pulczyńska
coach
rodzicielski
pedagog

psycholog


Kinga
Dziewiątkowska
-Kozłowska
psycholog,pedagog

terapeuta pedagogiczny

Dorota Kubiak

specjalista

metody

Warnkego

logopeda

Katarzyna
Olszewska
pedagog,
neurologopeda
Agencje artystyczne Bydgoszcz